گروه طراحی سایت وب مب

دپارتمان زبانهای خارجه دوره اول دبیرستان

دپارتمان زبان

یکی از مهارت‌های مهم زندگی در دنیای امروز، ارتباط مستقیم با شهروندان و شرکت‌های خارجی است و هر کسی که حتی به یک زبان خارجی مسلط باشد و بتواند به آن زبان صحبت کند، بنویسد و یا حتی متن‌های به زبان‌اصلی را متوجه شود، از هم‌سالان یا همکاران خود جلوتر خواهد بود و به فرصت‌های شغلی بسیار بیشتری دست پیدا خواهد کرد. در ضمن، یادگیری زبان خارجی یکی از عوامل مهم در افزایش اعتماد به نفس فرزندان عزیز ماست.

ما در مجموعه‌ی نگرش، نگاه ویژه‌ای به آموزش زبان‌های خارجی و به‌طور مشخص، زبان انگلیسی، داریم و این نگاه، فارغ از کتاب درسی و جایگاه این درس در آزمون‌هاست. هدف ما این است که دانش‌آموز، زبان خارجی را به‌طور کاربردی یاد بگیرد و بتواند به درستی از آن استفاده کند. به‌این‌ترتیب، نه‌تنها اهداف کتاب درسی آموزش‌وپرورش را پوشش خواهیم داد بلکه زیرساخت ارتباطی مناسبی را برای مراحل بعدی تحصیل و زندگی دانش‌آموز نگرشی فراهم می‌کنیم.

در مجموعه‌ی نگرش، دو زبان انگلیسی و فرانسه به بچه‌ها آموزش داده می‌شود تا دانش‌آموز نگرشی، پس از گذراندن پنج سال، از پایه‌ی هفتم تا یازدهم، بتواند به‌راحتی محتوای تخصصی، دانشگاهی یا عمومی را به زبان اصلی جستجو و مطالعه کند، در سفر به کشورهای دیگر نیازهای روزمره‌اش را رفع کند، لذت دیدن یک فیلم یا خواندن یک کتاب به زبان اصلی را بچشد و حتی در کنار دانش‌جویان بزرگتر از خود، در دوره‌های تخصصی‌ای مثل آیلتس شرکت کند.

زبان انگلیسی

در نگرش، برای بچه‌های هر سه پایه‌، هفته‌ای دو زنگ زبان انگلیسی برگزار می‌شود.

در آغاز سال تحصیلی، دانش‌آموزان بر اساس آزمون و مصاحبه، سطح‌بندی می‌شوند و در سه سطح مختلف قرار می‌گیرند. هدف برنامه‌ی آموزشی‌ ما این است که دانش‌آموزان در چهار مهارت speaking (مکالمه)، listening (درک صحبت مخاطب)، reading (درک مطلب) و writing (نوشتن) به سطح قابل‌قبول دانش‌آموز دبیرستانی در مقیاس جهانی برسند، بتوانند در آزمون‌های مدرک زبان انگلیسی شرکت کنند و نمره‌ی عالی کسب کنند و آمادگی لازم را برای شرکت در دوره‌های آموزش تخصصی آزمون‌های رسمی زبان انگلیسی مثل آیلتس پیدا کنند.

با این رویکرد، هم تمام مباحث کتاب‌های درسی آموزش‌وپرورش پوشش داده می‌شود و هم دانش‌آموز نگرشی نیازی به کلاس‌های آموزش زبان خارج از مدرسه نخواهد داشت و در زمان و هزینه‌های او به‌شدت صرفه‌جویی خواهد شد؛ به‌خصوص در زمان‌هایی که باید تمام تلاش و زمان خود را صرف درس خواندن و آمادگی در آزمون کند. علاوه‌براین، دانش‌آموز و خانواده‌‌ی گرامی مطمئن خواهند شد که او زبان انگلیسی را، به‌طور متمرکز، در مدرسه و زیر نظر استادان حرفه‌ای نگرش فراگرفته‌است.

زبان فرانسه

زبان فرانسه بعد از زبان انگلیسی، دومین زبان زنده‌ی دنیا از نظر تعداد کشورهای تکلم‌کننده است و ادبیات بسیار غنی‌ای دارد؛ به همین خاطر، می‌تواند نقش ویژه‌ای در رشد مهارت‌های فردی دانش‌آموزان بازی کند.

در مجموعه‌ی نگرش، برای همه دانش‌آموزان، علاوه بر زبان انگلیسی، هر هفته یک زنگ زبان فرانسه هم در نظر گرفته‌شده‌است.