گروه طراحی سایت وب مب

مجله نگرش

بهترین دبستان تهران

بهترین دبستان تهران را چگونه بشناسیم؟ این مدرسه چه ویژگی های دارد؟

باید بدانیم که کودکان با ورود به مدرسه به محیط جدیدی وارد می شوند، روابط اجتماعی آن ها گسترده تر می شود و به رشد و شکوفایی همه‌جانبه‌ می رسند.
اگر ساکن تهران هستید، انتخاب بهترین مدارس تهران در هر مقطع تحصیلی، موفقیت فرزندتان را تضمین می‌کند. پس شما پدر و مادر گرامی مسئولیت مهم و خاصی دارید تا با یک انتخاب درست، به موفقیت فرزندتان کمک کنید. مدرسه یک محیط آموزشی است که فرزندتان، سال های زیادی از عمرش را در آنجا سپری می کند و به تحصیل و کسب دانش می پردازد. آموزش درست، کادر مدیریتی و معلم باتجربه، وجود امکانات آموزشی و رفاهی، برنامه‌ریزی درسی صحیح و مشاورانی برای هدایت درست فرزندتان در مسیر کسب دانش، موفقیت او را تا حد بسیار زیادی تضمین می‌کند.

بهترین مدرسه دبستان

بهترین دبستان تهران چه مزیت های دارد

برای شناخت بهترین دبستان تهران، در ابتدا به نیازهای کودک و خودتان توجه کنید و برای شروع بهتر است یک لیست تهیه کنید. مقطع دبستان از مقاطع مهم برای کودکان است که پایه‌ی زیادی از مسائل تربیتی و تحصیلی در کودکان در همین سال ها شکل می گیرد. مدرسه خانه دوم هر کودکی است و برجسته‌ترین وظیفه در تربیت، اجتماعی کردن و آموزش دادن کودک را برعهده دارد.

چه چیزهایی در دبستان آموزش داده می شود

شاید انتخاب بهترین دبستان دخترانه تهران یا بهترین دبستان پسرانه تهران کاری سخت و البته مهم باشد. در مقطع ابتدایی دبستان‌های دولتی، غیر دولتی (غیر انتفاعی) و مدارس شاهد وجود دارد و در این دوره، مدارسی از قبیل مدارس تیزهوشان و استعدادهای درخشان وجود ندارند. در یک دبستان شخصیت کودک شکل می گیرد و مستقل از اطرافیان خودش می شود. کودک در این دوران، مسئولیت پذیری و اجتماعی بودن را یاد می گیرد، حضور در گروه را تجربه می کند و تجربه‌های جدید کسب می کند. کودک در این دوره، مباحث علمی را می آموزد و خلاقیتش روز به روز افزایش می یابد.

خصوصیات بهترین دبستان تهران

تفاوتی نمی‌کند ساکن کدام شهر باشید؛ درشهرستان زندگی می‌کنید یا دنبال بهترین دبستان منطقه 1 تهران باشید. در هر صورت، برای بهترین شدن، یک دبستان باید یکسری اصول و شرایط را داشته باشد. توصیه‌ی ما به شما این است که علاوه بر پیشنهاد های دیگران راجع به مدرسه، خودتان هم دست به‌کار شوید و بهترین مدرسه را با توجه به معیارهایتان انتخاب کنید.

فضای مدرسه

یکی از خصوصیات بهترین دبستان تهران، داشتن محیطی نشاط آور و زیباست. نور کافی محیط، ابعاد کلاس ها و نیمکت های استاندارد، سیستم تهویه به‌روز، وجود وسایل سرمایشی و گرمایشی مناسب، دارا بودن فضای علمی و فرهنگی و هنری مناسب و نداشتن راهروهای تنگ و فضاهای شلوغ بسیار مهم اند. بسیاری نکات ریز دیگر هم هستند که همین مسائل جزیی ممکن است درروند یادگیری کودکان تأثیر بگذارد.

مدیر، معلم و سایر کارکنان مدرسه ابتدایی

حساس‌ترین دوره‌ی آموزشی برای دانش‌آموزان، مقطع دبستان و دبیرستان محسوب می‌شود. در مقطع ابتدایی قسمت قابل توجهی از شالوده‌ی فکری و تحصیلی بچه ها در همان سال‌های اولیه تحصیلی‌شان رقم می‌خورد. مهم‌ترین نقش را معلم دارد زیرا در ارتباط طولانی و مستقیم با کودک است. ‌همچنین مدیر مدرسه باید با سابقه و منظم باشد و برنامه‌ی مشخصی برای اداره‌ی مدرسه داشته باشد. ناظم و سایر کارکنان آموزشی مدرسه هم باید بتوانند ارتباط درستی با دانش‌آموزان برقرار کنند. وجود یک مشاور باتجربه هم از ضروریات است.

بهترین مدرسه دبستان منطقه1

اهمیت به نظر والدین

بهترین دبستان تهران تلاش می کند تا با والدین دانش آموز در ارتباط باشد و آن‌ها را از وضعیت تحصیلی و رفتاری فرزندشان باخبر سازد. هر مدرسه سیستم آموزشی منحصر به فرد خودش را در چهارچوب اصول و قوانین آموزش‌وپرورش دارد. اما کمک فکری والدین، کارایی سیستم آموزشی را افزایش می دهد.

سیستم آموزشی صحیح

آموزش های صحیح در بهترین دبستان تهران تنها بخشی از نیازهای دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی را شامل می‌شود. یک دانش‌آموز برای دستیابی به موفقیت در آینده باید از همان سال‌های ابتدایی زندگی، مهارت‌های زندگی و شغلی گوناگون را نیز فرا بگیرد. بهترین دبستان دخترانه تهران یا بهترین دبستان پسرانه‌ تهران باید بر روی این قبیل مسائل حساس باشد و در همین راستا برنامه‌های فرا آموزشی جامع و کاملی برای دانش‌آموزان خود تدارک ببیند. مثلا مدرسه‌ای که برای تشویق بچه ها صرفاً به کارت‌ها و جوایز متکی است و نمی‌‌تواند ارزش‌ها را به شکل درونی‌تری به بچه‌ها آموزش بدهد، یا برای گرفتن نتیجه خوب تنها به رقابت بین بچه‌ها دامن می‌زند، ممکن است نتواند تجربه‌ی خوبی از تحصیل در مقطع ابتدایی برای کودکتان بسازد.

امکانات آموزشی

بهترین دبستان تهران باید دارای ابزارها و وسایل مختلف کمک آموزشی باشد. کار با این تجهیزات به پرورش خلاقیت بچه‌ها هم کمک می‌کند. کودکان مخصوصا دانش‌آموزان دبستانی از طریق آزمون‌ و خطا و آزمایش با مفاهیم و موضوع‌های مختلف آشنا می شوند.

فعالیت‌های فوق برنامه مدرسه

از جمله مهم‌ترین ویژگی‌‌های بهترین دبستان تهران، می‌شود به تعداد و تنوع فوق برنامه‌ های آن اشاره کرد. بهترین دبستان دخترانه تهران یا بهترین دبستان پسرانه تهران باید دارای فعالیت‌های فوق برنامه‌ی متنوعی باشد تا دانش آموزان با توجه به استعداد و علاقه خود حق انتخاب داشته باشند. از جمله فعالیت‌های ورزشی می توان به شنا، فوتبال، بسکتبال و …. اشاره کرد. انجام این قبیل فعالیت ها سبب سلامت جسمانی دانش آموزان می شود و نشاط را در بین آن ها افزایش می دهد.

نکته پایانی و نتیجه گیری

در این مقاله تلاش شد تا شما را با خصوصیات بهترین دبستان تهران آشنا کنیم. بدون شک وجود این معیارها یا دیگر ویژگی ها دلیل کافی برای بهترین شدن نیست. و برای داشتن انتخاب بهترین مدارس تهران باید به علایق و خواسته های خود و فرزندتان اهمیت بدهید. مجموعه مدارس نگرش با دارا بودن اساتید با سابقه و امکانات آموزشی و رفاهی گوناگون جز بهترین هاست.

بهترین مدرسه منطقه 1

امکانات و سیستم های آنلاین

از دیگر خصوصیات بهترین دبستان تهران، داشتن سایت و وبلاگ مخصوص مدرسه است. همه‌ی ما برای پیدا کردن هر سوالی سری هم به گوگل می زنیم تا از نظرات و پیشنهاد های دیگران نیز استفاده کنیم. حال تصور کنید مدرسه ای که دارای وب سایت است و می توانید به صورت مجازی به این مدرسه سرکشی کنید چقدر در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

advanced divider

فهرست مطالب

صفحات برتر

آخرین مطالب

به مجله وب سایت مجموعه مدارس نگرش خوش آمدید.

راه های ارتباطی