گروه طراحی سایت وب مب

مجله نگرش

بهترین مدرسه دبیرستان منطقه یک تهران

اگه دنبال پیدا کردن بهترین مدرسه دبیرستان منطقه 1 تهران هستید، آدرس را درست آمدید. با نزدیک ‌شدن به سال تحصیلی جدید، این‌که چطور یک مدرسه خوب انتخاب کنیم، تبدیل به یکی از نگرانی‌های اصلی والدین و دانش‌آموزان شده است. مدرسه‌ی خوب یکی از الزامات مهم برای تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان است. در این مقاله تلاش می‌کنیم که به معرفی و خصوصیات بهترین دبیرستان تهران بپردازیم.

بهترین مدرسه دبیرستان

بهترین دبیرستان تهران منطقه 1 چه نام دارد؟

برای پیدا کردن بهترین دبیرستان تهران منطقه 1، در ابتدا نیاز است تا بدانیم یک دبیرستان چه خصوصیات و استانداردهای را لازم دارد تا به عنوان بهترین شناخته شود. منطقه یک تهران در شمال شرقی شهربخشی از بزرگ ترین مناطق تهران است که مدارس بسیار زیادی را در دل خود جای داده است.  منطقه یک به رشته کوه البرز، از غرب به اوین، از جنوب به بزرگراه  آیت الله صدر و از شرق به لواسانات محدود می‌شود. منطقه یک تهران بخشی از شهرستان شمیرانات به ‌حساب می‌آید.

زعفرانیه، اقدسیه، الهیه، امام زاده قاسم، باغ فردوس، اوین، تجریش، جماران، دارآباد، دربند، درکه، دزاشیب، سوهانک، شهرک نفت، شهرک محلاتی، فرمانیه، فرشته، قیطریه، کاشانک، کامرانیه، محمودیه، نیاوران و ولنجک از محله های منطقه 1 تهران هستند.

بهترین دبیرستان و کادر خوب

از ویژگی های مهم بهترین دبیرستان تهران منطقه یک ، کادر آموزشی حرفه ای است. موفقیت اصلی فرزند شما را در سال تحصیلی یک معلم خوب تضمین می کند. معلم خوب، فقط فردی با مدرک دکترا نیست. معلمی، یک حرفه و یک هنر است و نیاز به تجربه، آموزش و مهارت دارد. مدیر خوب یکی از اصلی‌ترین ارکان مدرسه مناسب و استاندارد محسوب می‌شود که با درپیش گرفتن شیوه‌های صحیح مدیریتی، می‌تواند راه را برای پیشرفت دانش آموزان هموار کند. علاوه بر مدیر، مشاورانی که در مدرسه فعالیت می‌کنند نیز نقش بسیار موثری در وضعیت روحی و انگیزشی دانش آموزان دارند. برای فهم این که کادر آموزشی مدرسه چگونه است از نظر والدین دانش آموزانی که سال های قبل در این مجموعه بوده اند استفاده کنید.

بهترین دبیرستان و فضای آموزشی مناسب

فضای آموزشی کلا در ایران نسبت به کشورهای دیگر، مناسب نیست. بهترین دبیرستان را باید مدرسه ای دانست که فضای آموزشی کافی دارد. فضای آزمایشگاه ها، حیاط، راهرو ها و کلاس باید متناسب با جمعیت دبیرستان باشد.

بهترین دبیرستان و مکان آن

بهترین دبیرستان ، مدرسه ای که آلودگی صوتی در اطرافش زیاد نباشد. و در مکانی آرام و دنج قرار داشت باشد تا دانش آموزان به راحتی به امر تحصیل بپردازند. همچنین باید دبیرستان به مکان زندگی شما نزدیک باشد تا وقت کمتری برای رفت و آمد از شما گرفته شود.

محیط بهترین مدرسه دبیرستان

بهترین دبیرستان و هزینه های آن

امروزه هزینه های تحصیل و زندگی بسیار زیاد شده است و قسمت اعظمی از هزینه های یک خانوار را به خود اختصاص داده است. در بعضی مدارس، تحصیل برای یک سال هزینه های زیادی را برای شما به همراه می آورد. اگر قرار باشد هر ماه، نامه ای برای شما ارسال و تقاضای پول شود یا برنامه ای غیر پیش بینی شده برای دانش آموز تعیین شود که نیاز به جذب نقدینگی باشد، برای شما دردسر ساز می شود.

بهترین دبیرستان و توجه به علاقه دانش آموزان

مهم ترین تفاوت‌ دبیرستان معمولی با دبیرستان موفق، دقت آن ها به علاقه ها و استعدادهای دانش آموزان است. دبیرستان های غیراستاندارد به علاقه دانش آموزان توجهی ندارند و فقط آن ها را به سوی رشته‌های شناخته شده راهنمایی می کنند. یعنی، همه‌ی دانش آموزان رشته ریاضی فیزیک باید مهندس برق یا کامپیوتر شوند، همه دانش آموزان رشته تجربی باید پزشک، دندانپزشک یا داروساز شوند؛ رشته انسانی هم رشته خوبی نیست و متعلق به دانش آموزانی ست که توانایی ادامه تحصیل در رشته‌های مهم ریاضی و تجربی را ندارند! نتیجه این امر در دراز مدت به این صورت می شود که در جامعه، هزاران مهندس بیکار یا صدها پزشک بی انگیزه را می‌بینیم که هیچ علاقه‌ای به شغل خود ندارند. درحالی‌که در برترین مدارس غیرانتفاعی یا دولتی، در هنگام انتخاب رشته و مشاوره با دانش آموز، علاقه دانش آموز نسبت به رشته‌ها و استعدادهای ذاتی او در درجات اول در نظر گرفته می‌شود. در بهترین دبیرستان تهران منطقه 1 به علاقه های دانش آموزان نیز توجه می‌شود.

تعداد دبیرستان تهران منطقه یک

در سطح منطقه 1 تعداد پسرانه متوسطه دوره اول، 63 عدد و تعداد پسرانه متوسطه دوره دوم 51 مدرسه است. شمار دخترانه متوسطه دوره اول 71 و تعداد دخترانه متوسطه دوره دوم 59 عدد است. البته بیشتر این دبیرستان های منطقه یک آموزش و پرورش تهران، غیر دولتی هستند.

دبیرستان نگرش تهران منطقه 1

دبیرستان نگرش در سال‌های قبل افراد زیادی از رتبه‌های برتر کنکور را تحویل جامعه داده است. این دبیرستان یکی از بهترین مدارس غیرانتفاعی تهران است که از امکانات آموزشی پیشرفته و همچنین اساتید باتجربه برای کنکور و دروس پایه بهره می‌برد. به طوری که می توان آنها را بهترین دبیران کشور دانست. دبیرستان نگرش توجه زیادی به رشد شخصیتی دانش آموزان دارد و مجهز به یک کلینیک تخصصی روانشناسی است که به طور مستمر و هدفمند مسایل دانش آموزان و اولیای آنها را بررسی و پایش می کند. در این دبیرستان، تحقیق، پژوهش، نوآوری آزمایشگاهی و کارهای عملی حرف اول را می زند. همین امر سبب به وجود آمدن خلاقیت در دانش آموزان می شود و اعتماد به نفس دانش آموزان افزایش می یابد. میزان قبولی دبیرستان ها در آزمون های مهم ، آموزش زبان و مهارت های مهم و مفید زندگی، ورزش، اردو، موسیقی و شاد بودن محیط دبیرستان دوره اولدبیرستان دوره دوم نگرش از مزیت های متمایز این مدرسه است.

نگرش بهترین دبیرستان منطقه 1

نحوه رتبه بندی مدارس

سطح مدارس غیردولتی دوره اول و دوم ابتدایی و دوره اول دبیرستان و دوره دوم متوسطه به سه سطح عالی، خوب و متوسط رتبه بندی می شوند. معیار این سنجش شامل شش قسمت است که عبارتند از خدمات آموزشی، فوق برنامه، موقعیت محلی و تجهیزات.هدف نهایی رتبه بندی مدارس غیرانتفاعی، فراهم کردن زمینه‌ی مناسب برای شفاف سازی فعالیت های این مدارس و افزایش کارایی آن هاست. از معیارهای جهانی برای رتبه بندی این گونه مدارس می توان به قبولی در المپیادها و آزمون های مختلف بین المللی اشاره کرد. مدارس نگرش دارای یک واحد بین الملل قوی هستند که با شناسایی استعدادهای بچه ها، آنها را برای شرکت در جشنواره ها، المپیادها و مسابقات بین المللی مختلف آماده می کند و آنها را به این رویدادها اعزام می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

advanced divider

فهرست مطالب

صفحات برتر

آخرین مطالب

به مجله وب سایت مجموعه مدارس نگرش خوش آمدید.

راه های ارتباطی