گروه طراحی سایت وب مب

مجله نگرش

بهترین مدرسه پیش دبستانی دخترانه منطقه 1

مدرسه پیش دبستانی دخترانه منطقه 1

این روز‌ها والدینی که کودک شش ساله دارند، اندک اندک ممکن است نگرانی‌هایی را احساس کنند و برای فرستادن یا نفرستادن کودکان خود به پیش دبستانی بر سر دوراهی قرار گیرند. به همین دلیل ما در ابتدا به بررسی ضرورت حضور فرزندان در پیش دبستانی می پردازیم و سپس ویژگی های بهترین مدرسه پیش دبستانی دخترانه منطقه 1 را بررسی می کنیم.

بهترین مدرسه پیش دبستانی دخترانه منطقه 1
پیش دبستانی دوره ضروری برای کودکان

پیش دبستانی پلی برای آمادگی فرزندان برای حضور در جامعه :

از آنجایی که برای اکثریت کودکان اولین تجربه‌ی جداشدن از والدین زمان ورود به مدرسه است، این اولین تجربه در کودکان در هر سن احساس اضطراب ایجاد می کند. از طرف دیگر برنامه های آموزشی و درسی کودکان در سال اول دبستان به گونه‌ای است که کودکان زمان کافی جهت تطبیق خود با شرایط را ندارند از این رو گاهی خاطره‌ی تلخ روز های اول مدرسه با کودکان باقی خواهد ماند. پیش دبستانی زمینه‌ی خوبی برای آمادگی کودکان جهت حضور در مدرسه است و استرس ابتدای سال تحصیلی برای حضور در پایه‌ی اول را در کودکان کاهش می دهد.
از طرف دیگر فرزندان از ابتدای زندگی تا شش سالگی معمولا تنها حضور در کانون خانواده را تجربه می کنند و این امر سبب می شود تا کودکان با آداب حضور در محیط‌های اجتماعی دیگری هم چون مدرسه آشنا نباشند. پیش دبستانی این آموزش اجتماعی را با تعامل کودکانی که هم سن و سال هستند از طریق بازی و آموزش‌های حین بازی فراهم می آورد.
علاوه بر مطالب بالا افزایش اعتماد به نفس ، تقویت روحیه جمعی و کار تیمی ، رشد اجتماعی و عاطفی و …. از دیگر دستاورد هایی است که کودکان با ورود به پیش دبستانی آن ها را بدست می آورند.
باید این نکته را در نظر بگیرید که تربیت در این دوره دارای سه جنبه‌ی اساسی است :
 تربیت تخیل
 تربیت شخصیت
 تربیت حواس
تربیت حواس :
هر یک از حواس گفته شده ، دریچه ای است که کودک از آن به جهان خارج می‌نگرد و اطلاعات دست اول کسب می‌کند. هر چه حواس از لحاظ فعالیت های فیزیولوژیک سالم تر و از نظر میزان تجارب مربوطه ورزیده تر باشند، معلومات حاصله از طریق آنها دقیق تر خواهد بود.
تربیت تخیل :
از خصوصیات دیگر کودکان در این دوره این است که واقعیت را با آفریده های خیال خود تصویر می کنند. مربیان در این دوره باید به خاطر داشته باشند که تخیل، صفت خاص انسان است چرا که بیشتر از هوش، بشر را از حیوان متمایز می‌سازد. بنابراین تربیت تخیل که با تربیت حسی حرکتی همراه و در متعادل ساختن آن نیز موثر است، جنبه‌ی دیگری از تربیت فکری این دوره به شمار می‌آید. پس بهتر است کودکی را که به چیزها سرسری نگاه می‌کند و پراکنده اندیش است به خیال پردازی تشویق کنیم و کودکی را که بیشتر از حد خیالباف است برعکس؛ به عبارت دیگر آنها را با داستان ها و قصه های واقعی آشنا سازیم و همواره به خاطر داشته باشیم که غوطه ور شدن در شگفتی ها هم حد و اندازه ای دارد.
تربیت شخصیت :
کودک پیش دبستانی برای ضبط خواهش های خود، برای آموختن راه و رسم زندگی با دیگران و برای قبول پاره ای از مسئولیت های عمومی‌ مربوط به محیط خود، نیازمند کمک مربی خود است. در این مورد نه تنها سرمشق دادن و تشویق کردن لازم است، بلکه گاهی نیاز پیدا می‌شود که مرکز پیش دبستانی بیشترین سعی خود را بنماید و به رفتار نا بهنجار عده ای از کودکان را تبیین کند.
جستجوی بهترین مدرسه پیش دبستانی دخترانه در مهم ترین مسئله در این ایام است و در این دوران والدین به کرات سوال می کنند که بهترین مدرسه پیش دبستانی برای دخترانشان کدام است ؟

ویژگی های مدرسه پیش دبستانی خوب
ویژگی های بهترین مدرسه پیش دبستانی

ویژگی های بهترین مدرسه پیش دبستانی دخترانه :

جهت پاسخ به این سوال به بررسی ویژگی های بهترین مدرسه پیش دبستانی دخترانه می پردازیم :

1- محیط مدرسه :

اولین ویژگی که باید در انتخاب بهترین مدرسه پیش دبستانی دخترانه مد نظر قرار داد محیط پیش دبستانی است که  باید محیطی شاد و آرام باشد و با نمونه کار های هنری و کاردستی های کودکان تزیین شده باشد تا با نشان دادن استعداد کودکان حس خلاقیت و علاقه به نوآوری در آنها پدید آید و تقویت گردد.

2- تطابق بین سبک زندگی خانواده ها و شیوه های تربیتی پیش دبستانی :

مدرسه پیش دبستانی باید با اصول و ارزش های حاکم در خانواده ها مطابق باشد. در غیر این صورت چالش های عمیقی در کودکان (مخصوصا دختران) ایجاد می شود و این چالش ها تاثیرات مخربی را بر کودکان وارد می آورد.

3- پیش دبستانی باید دارای مربیان آموزش دیده و با تجربه باشد :

معلمان و مربیان در پیش دبستانی باید از توانمندی های بالاتر از معلمان مدرسه برخوردار باشند . زیرا در این سن کودکان (علی‌الخصوص دختران) از نظر روحی شکننده هستند به همین علت مربیان باید مانند یک روان شناس خوب کودکان را بشناسند و با آن ها ارتباط دوستانه برقرار کنند.
از طرف دیگر آموزش در پیش دبستانی تفاوت های قابل توجه ای با مدرسه دارد و مربیان باید بتوانند در قالب بازی و سرگرمی و فعالیت های تیمی موارد آموزشی را به کودکان بیاموزند.

4- یک مدرسه پیش دبستانی خوب باید امکانات رفاهی خوبی داشته باشد :

متاسفانه مشاهده شده می شود که بعضاً برخی از مدارس پیش دبستانی محیط های کوچکی دارند و از امکانات رفاهی مناسب برای پیش دبستانی برخوردار نیستند. این درصورتی است که مدرسه پیش دبستانی دخترانه نگرش تمامی امکانات مناسب برای دختران در مقطع پیش دبستانی را فراهم آورده است. از جمله‌ی این امکانات مورد نیاز می توان به محیط برای بازی، ورزش و تفریح، غذا خوری مجهز و … اشاره کرد.

5- تمرکز بر روی مهارت های کودک :

والدین قبل از فرستادن فرزندشان به پیش‌دبستانی بر روی اهدافی که از فرستادن او به این دوره دارند، تمرکز می کنند. گاهی اوقات والدین انتظاراتی اشتباهی از این دوره دارند و البته گاهی اوقات نیز برخی مراکز با تبلیغ‌های اغراق‌آمیز و اشتباه به این موضوع دامن می‌زنند. توجه کنید یک مدرسه پیش دبستانی خوب، مدرسه ای است که پرورش خلاقیت، تقویت اعتماد به نفس و آشنایی با محیط مدرسه در این دوره را مدنظر قرار دهد.

6- مجوز آموزش و پرورش را داشته باشد :

مرکز آموزشی باید دارای مجوزهای لازم باشد تا بتواند خدمات رسمی و مناسبی را به فرزندان شما ارائه دهند.

بهترین پیش دبستانی دخترانه تهران کدام مرکز است؟ چه خصوصیات و مزیت های نسبت به دیگر مراکز دارد؟

حقیقت این است که همه پدر و مادران عزیز، هزاران آرزوی گوناگون برای آینده‌ی کودکشان در ذهن دارند. همه می دانیم که آمورش و تحصیل از مهم ترین مراحل برای رسیدن به همه این آرزوهای رنگارنگ است. افراد موفق در هر جامعه‌ای کسانی هستند که استعدادها و نبوغ آن ها در همان دوران کودکی کشف و به شکوفایی رسیده است. به همین علت جستجو و انتخاب بهترین پیش دبستانی دخترانه تهران یا بهترین پیش دبستانی پسرانه تهران برای شما که ساکن تهران هستید شاید کاری سخت و طاقت فرسا باشد. اما در این مقاله ما به شما کمک می کنیم تا سریع تر و راحت تر به این انتخاب درست برسید.

بهترین پیش دبستانی دخترانه تهران چه خصوصیاتی دارد؟

رسیدن به بهترین پیش دبستانی دخترانه تهران نیازمند تهیه‌ی یک چک لیست جامع است. در این مقاله ما تعدادی از مهم ترین خصوصیات را ذکر می کنیم. همه‌ی کودکان قبل از ورود به دبستان نیاز به آموزش هایی دارند. اما بر خلاف مقطع ابتدایی که یک دوره‌ی اجباری است، پیش دبستانی اختیاری است. پیش دبستانی یک دوره ی دو ساله است. دوره ی پیش دبستانی یک شامل کودکان چهار تا پنج سال تمام می شود و پیش دبستانی دو شامل کودکانی می شود که پنج یا شش سال تمام دارند. از نظر روانشناسان آموزش های دوره پیش دبستانی در موفقیت فرزند شما در دوره ی ابتدایی بسیار تاثیر گذار است.
تصور کنید کودک هفت ساله ای را که بدون هیچ آموزش و تجربه ای به یکباره وارد دبستان شود. چنین کودکی تعامل و همکاری با دوستان خود ندارد و از اعتماد به نفس و موفقیت درسی کمتری برخوردار است. پس مهم ترین خصوصیاتی که در انتخاب یک پیش دبستانی باید مورد توجه قرار دهیم عبارت است از:

هماهنگی شیوه تربیتی والدین و پیش دبستانی

بهترین پیش دبستانی دخترانه تهران، مرکزی است که به اصول و ارزش های تربیتی هر خانواده احترام بگذارد. بدون شک هر خانواده ای یکسری اصول تربیتی خاص برای فرزندان خود دارند. اگر این اصول با آموزش ها و اهداف تربیتی پیش دبستانی مغایرت داشته باشد، کودک شما دچار سردرگمی می شود. این سردرگمی سبب تنش های روانی، استرس و مشکلات فراوانی برای کودک می شود. پس قبل از انتخاب، با کادر مدیریتی و مربی هم صحبت شوید و از اهداف، اصول و برنامه های آموزشی آن ها اطلاع حاصل کنید.

داشتن مدیر و مربیان با سابقه

یکی از خصوصیات بهترین مرکز پیش دبستانی دخترانه تهران، وجود مدیر و مربیان با سابقه‌ای است که سالیان زیادی از عمر خود را صرف زندگی با بچه ها کرده اند. این مربیان باید یک روان شناس کودک باشند تا بتوانند به خوبی از نیازها و تفاوت های هر کودک آگاهی پیدا کنند. همچنین توانایی ارتباط قوی و دوستانه را با کودکان داشته باشند. یک مربی باید صبور، مهربان و به جدید ترین روش های آموزش مسلط باشد. دلیل این امر این است که در دوره ی سنی کودکان آمادگی آموزش های مستقیم را ندارند و اکثر آموزش ها به صورت بازی و فعالیت گروهی به کودک آموخته می شود.

محیط متناسب با جمعیت و دارای امکانات باشد

بهترین مرکز پیش دبستانی دخترانه تهران، مرکزی است که دارای فضا و امکانات ویژه ای باشد. داشتن فضای مناسب برای بازی و تفریح کودکان، وجود وسایل بازی و ورزشی، ابزارهای کمک آموزشی، سالن غذاخوری و… همه از مزیت های یک پیش دبستانی استاندارد به حساب می آید.

آماده کردن کودک برای ورود به مدرسه

بهترین پیش دبستانی دخترانه در تهران، باید به صورت صحیح کودک را برای ورود به دبستان آماده کند. از جمله این آموزش ها می توان به آموزش مفاهیم اولیه ریاضی، آموزش مهارت های زبان فارسی و … اشاره کرد.

آموزش مفاهیم اولیه ریاضی:

در محیط پیش دبستانی مفاهیم پایه مانند الگویابی، جهت یابی، شمارش، کار در دفتر شطرنجی و بسیاری دیگر از آموزش ها با بازی به کودک آموزش داده می شود. این آموزش ها به کودک در سال اول ابتدایی کمک فراوانی می کند و یادگیری و اعتماد به نفس او را افزایش می دهد.

آموزش مهارت های زبان فارسی:

درست است که در دوره ی پیش دبستانی کودک خواندن و نوشتن را آموزش نمی بیند، اما شعر خوانی، قصه گویی، خمیر بازی، بازی های ریتمیک و دیگر بازی های فردی و گروهی در این دوره به کودک در سال اول ابتدایی کمک زیادی می کند. این آموزش ها سبب می شود تا مهارت های یادگیری، دست ورزی، شنیدن، فکر کردن، آشنا شدن با آواها و صدای حروف در کودک تقویت شود. این مهارت ها از مشکلات بدخطی، درک نکردن الگوها و….. در سال اول تحصیلی جلوگیری می کند.
بسیاری از خانوادها وظیفه‌ی فرزند پروری خودشان را به دلایل گوناگون از جمله مشکلات اقتصادی، ساعات کم حضور و فعالیت در خانه، نداشتن سواد فرزند پروری، فقر فرهنگی و….به درستی انجام نمی دهند. در این جاست که انتخاب بهترین پیش دبستانی می تواند بسیاری از این کمبودهای آموزشی، عاطفی و تربیتی را جبران کند.

آموزش مهارت های اجتماعی و خودیاری

در بهترین پیش دبستانی دخترانه در تهران، کودک نحوه‌ی رفتار و همکاری با هم سن و سال های خودش و احترام به دیگران را یاد می گیرد. همچنین یک کودک به کمک مربی و الگوبرداری از دوستان خود مهارت های مانند آداب صحیح غذا خوردن، رعایت نظم، نظافت شخصی و عمومی، نحوه پوشیدن و در آوردن لباس هایشان و کلا استقلال در انجام کارها را می آموزد.

پیروی از آیین نامه ها

یکی از خصوصیات بهترین مرکز پیش دبستانی دخترانه تهران این است که مطابق با آیین نامه ها اداره شود. مطالعه این آیین نامه ها به شما والدین گرامی کمک می کند تا انتظارات به جای از پیش دبستانی داشته باشید. از جمله این قوانین می توان به زمان آموزش، عدم وجود آموزش مستقیم، برگزاری کلاس ها در طبقه همکف یا اول، زمان تفریح و غیره اشاره کرد.

معرفی بهترین پیش دبستانی دخترانه منطقه 1 تهران و بهترین پیش دبستانی پسرانه منطقه 1 تهران

تا به این جا با اهمیت دوره ی پیش دبستانی و با برخی از خصوصیات برای انتخاب بهترین مرکز آشنا شدید. در ادامه قصد داریم به معرفی یکی از بهترین پیش دبستانی دخترانه و پسرانه در منطقه 1 بپردازیم.

نگاهی به منطقه یک

بر اساس تمام خصوصیاتی که برای انتخاب یک پیش دبستانی ذکر می کنند و با کمی تحقیق متوجه خواهید شد که مدرسه نگرش به عنوان یکی از بهترین مدارس تهران در منطقه 1 با کیفیت ترین خدمات آموزشی و تربیتی را ارئه می دهد.

 

در آخر این که :
پیش دبستانی اجباری نیست ولی با این همه نمی‌توان از اهمیت پیش دبستانی به راحتی گذشت و تاثیرش را در پیشرفت، سازگاری و یادگیری بچه‌ها نادیده گرفت.

در این مقاله سعی کردیم آنچه را والدین برای انتخاب بهترین مدرسه پیش‌دبستانی دخترانه باید بدانند بررسی کنیم. در پایان می توان گفت بهترین مدرسه پیش دبستانی دخترانه نگرش تمامی موارد و ویژگی های ذکر شده را برای فرزندان شما فراهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

advanced divider

فهرست مطالب

صفحات برتر

آخرین مطالب

به مجله وب سایت مجموعه مدارس نگرش خوش آمدید.

راه های ارتباطی