گروه طراحی سایت وب مب

مجله نگرش

بهترین مدرسه پیش دبستانی منطقه 1 تهران

بهترین پیش دبستانی منطقه 1 تهران کجاست؟ اگر دنبال این مطلب هستید جای درستی آمده اید. همه‌ی سال های تحصیلی دانش آموزان برای والدین از اهمیت خاصی برخوردار است. اما مقطع تحصیلی پیش‌دبستانی و دبستان، جدای از بقیه‌ی مقاطع است. اگر شما والدین گرامی با حساسیت خاصی بهترین مدرسه را انتخاب می کنید، نگرانی شما کاملا به جاست. زیرا اولین تجربه‌ی خروج از محیط خانه و ورود به دنیای بیرون و تحصیل، در آینده شخصیت و احوالات دلبندتان بسیار موثر است. در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین پیش دبستانی دخترانه و پسرانه منطقه 1 تهران آشنا کنیم تا با خیال آسوده فرزندتان را به آن جا بسپارید.

تهترین مدرسه پیش دبستانی

بهترین پیش دبستانی منطقه 1 تهران کدام است؟

برای شناخت بهترین پیش دبستانی منطقه 1 تهران نیاز است که ببینیم یک پیش دبستانی چه خصوصیاتی باید داشته باشد. واقعیت این است که هدف از آموزش بچه‌ها مهیا کردن آنها برای ورود رسمی به دبستان است. در حال حاضر، ثبت‌نام در دوره پیش دبستانی اختیاری است. اما توجه داشته باشید که این مقطع کمک زیادی به مهارت های اجتماعی و استقلال کودک می کند. کودکی که به پیش دبستانی رفته است و محیط آموزشی را در چهار یا پنج سالگی تجربه کرده است، در سال بعد راحت تر از والدین خود جدا می شود تا ساعت های زیادی در مدرسه حضور داشته باشد. در این دوره آموزش های زیادی به کودکان داده می شود که برای سال اول تحصیل به او کمک فراوانی می کند.

منطقه 1 تهران

منطقه ۱ تهران، در شمال تهران قرار دارد، از شمال به رشته کوه البرز، از سمت غرب به اوین، از جنوب به بزرگراه‌ چمران و صدر و از شرق به لواسانات منتهی می شود. این منطقه دارای 27 محله می باشد که از محلات مهم این منطقه می توان به تجریش، ولنجک، قیطریه، الهیه، نیاوران، زعفرانیه ،حکمت و ازگل اشاره کرد. وسعت این منطقه 49.9 کیلومترمربع است و با مناطقی مثل 2، 3، 4، 5، 6، 9 و 10 همسایه است. اگر شما هم جزو 5۰۰ هزار نفر جمعیت این قسمت هستید و به دنبال بهترین پیش دبستانی منطقه 1 تهران می گردید، پیش دبستانی های زیادی وجود دارد که ما در ادامه شما را با مشخصات آن ها آشنا می کنیم.

معیارهایی انتخاب بهترین پیش دبستانی

بچه‌ها در پیش دبستانی با مهارت‌های اجتماعی، برقراری ارتباط و مهارت‌های مختلف آشنا می‌شوند و اصول و نکات پایه‌ی ریاضی، فارسی، علوم، قرآن، مهارت‌های زندگی و… را از طریق بازی آموزش می بینند. بچه ها در این دوران، اولین حضور طولانی و مستقل خود را تجربه می‌کنند و شخصیتشان در این فضا شکل می گیرد. بچه ها در دبستان تمرکز روی یک موضوع را تجربه می کنند و فعالیت‌های ورزشی و هنری زیادی را انجام می دهند.

بهترین پیش دبستانی منطقه 1

کادر آموزشی

بهترین پیش دبستانی منطقه 1 تهران پیش‌دبستانیی است که کادر آموزشی مجربی دارد؛ کودک در پیش‌دبستانی و دبستان، بیشترین وقت را با معلم‌ها و مربی‌ها می‌گذارند. بنابراین نوع رفتار معلم‌ها و مربی‌ها و آشنایی‌ آن ها با روانشناسی و دقت به تفاوت‌های فردی کودکان بسیار موضوع مهمی است. بنابراین پیشنهاد می دهیم که قبل از انتخاب پیش دبستانی برای فرزندتان، با خانواده های بچه‌های ورودی سال های قبل صحبت کنید و نظرشان را بپرسید. و حتی شاید نیاز باشد خودتان در کلاس ها و محیط پیش دبستانی حضور داشته باشید و از نزدیک نحوه‌ی رفتار مربیان را ملاحظه کنید.

کادر مدیریت

از دیگر معیارهای مهم برای انتخاب بهترین پیش دبستانی منطقه 1 ، کادر مدیریت است. یک مدیر خوب برنامه‌ریزی درست و اصولیی دارد و نظارت خوبی بر متد آموزش کادر آموزشی انجام می دهد. همه‌ی این کارها سبب می شود که فرزند شما مهارت های بیشتری را در محیطی بدون استرس آموزش ببیند.

امکانات و ابزارهای مناسب آموزشی

کودکان کم سن و سال، تمرکز بالایی ندارند و باید از ابزارهای به روز برای آموزش آن ها استفاده شود. بهره بردن از امکانات و ابزارهای آموزشی مختلف و جذاب، تاثیر زیادی در علاقه‌مندکردن آنها به یادگیری دارد.

استفاده ازابزارها و روش‌های آموزشی جذاب سبب می شود که شوق و توجه آن ها افزایش یابد.

بهترین مدرسه پیش دبستانی منطقه 1

فاصله از منزل

انتخاب بهترین پیش دبستانی منطقه 1 در سنین کم، به مسافت هم بسیار وابسته است. کودکان در این سن هنوز عادت به بیدار شدن در ساعت دقیقی را ندارند و انتخاب یک پیش دبستانی نزدیک به محل زندگی تان به رفع این مشکل کمک می کند. البته بسیاری از مدرسه ها امکانات رفت و آمد مناسبی را برای بچه ها تدارک می بینند تا والدین عزیز از مسافت های کمی دورتر هم بتوانند بچه ها را به مدرسه بفرستند. زیرا کیفیت پیش دبستانی از مسافت مهم تر است. اگر ساکن مناطق همسایه‌ی منطقه‌ی 1، باشید این امکان وجود دارد که در پیش‌دبستانی‌ نگرش ثبت‌نام کنید.

ارتباط با والدین

بهترین پیش دبستانی منطقه 1 تهران، مدرسه ای است که اولیای بچه ها با کادر آموزشی و مدیریت در ارتباط مناسب و سازنده باشند. یک مرکز آموزشی عالی باید شما را در جریان نقاط قوت و ضعف فرزند دلبندتان قرار دهد؛ همچنین بتواند به شما آموزش ها و مشاوره های لازم را در جهت رفع یا تقویت این خصوصیات بدهد. توصیه‌ی ما این است که مدرسه پیش دبستانیی را انتخاب کنید که ابزارهایی لازم برای ارتباط با والدین را داشته باشد.

برنامه‌های جانبی

بهترین پیش دبستانی منطقه 1 تهران، مرکزی هست که برنامه‌های جانبی مفرح و آموزنده ای را برای کودکان آماده کند. مثلا کلاس‌های نقاشی، زبان، تئاتر، ورزش ها و مهارت هایی مثل یوگا، باله که سبب تقویت قدرت یادگیری کودک و لذت بردن او می‌شوند.

توجه به کتاب‌خوانی و داستان‌گویی

بهترین پیش دبستانی منطقه 1 تهران، مرکزی هست که به کتاب‌خوانی اهمیت خاصی بدهد و بچه ها را با کتاب دوست کند. مهارت داستان‌گویی در سال های اول ابتدایی کمک زیادی به کودک می کند. پس یک مرکز خوب باید دسترسی سریع و آسان بچه‌ها به کتاب‌ را فراهم کند و مربیان آن با داستان‌گویی به روش های جدید آن ها را جذب کتاب کنند.

توجه به انجام کار گروهی

بهترین پیش دبستانی منطقه 1 تهران، باید بیشتر فعالیت های بچه ها را به شکل کار گروهی انجام دهد. انجام کارها به شکل گروهی سبب می شود کودکان در قالب بازی، مفاهیم آموزشی و نحوه برقراری ارتباط درست با هم گروه های خود را بیاموزند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

advanced divider

فهرست مطالب

صفحات برتر

آخرین مطالب

به مجله وب سایت مجموعه مدارس نگرش خوش آمدید.

راه های ارتباطی