گروه طراحی سایت وب مب

مجله نگرش

بهترین پیش دبستانی پسرانه منطقه 1 تهران

همه ما علاقه داریم که فرزندمان آینده موفقی داشته باشند. یکی از مهم ترین عامل برای موفقیت کودکان الخصوص پسران ، انتخاب بهترین پیش دبستانی است که مرحله آغازی برای ورود به جامعه است و به عنوان خانه دوم کودکان باید بهترین شرایط را داشته باشد.

بهترین پیش دبستانی پسرانه منطقه ۱ تهران

وظیفه ی یک پیش دبستانی خوب آماده کردن کودکان برای زندگی است. قبل از انتخاب بهترین پیش دبستانی ، در ابتدا به چند اصل که در موفقیت فرزندان تاثیر گذار است توجه داشته باشیم:

1- اصل اول : لذت بردن از فرآیند یادگیری :

کودکان ساعات طولانی را در پیش دبستانی و مدرسه می گذرانند. محیط مدرسه و فعالیت های آن باید لذت بخش باشد و فرزندان را به درس و آموختن علاقه مند کند . روش های یادگیری قدیمی و سنتی باعث افسردگی و آزرده شدن کودکان از درس می شود.

2- اصل دوم : خلاقیت و نوآوری :

اکنون خلاقیت و نوآوری یک مسئله ی جهانی است و به عنوان یک توانایی اصلی و محور آموزش تلقی می گردد. با تحول علم و تکنولوژی و حرکت به سوی دانش بنیان شدن صنایع، انواع جدیدی از مهارت ها و حرفه ها بوجود آمده است. بهترین پیش دبستانی ، آن است که استعداد های کودکان را تشخیص و روی آن تمرکز کند.

پیش دبستانی زمانی است که کودکان معمولاً ترجیحات زمانی را ایجاد می کنند. سایر مهارت های مهم زندگی که در پیش دبستانی در نظر گرفته می شود عبارتند از: نوبت گرفتن، تصمیم گیری و تعیین اهداف. پیش دبستانی پسرانه نگرش بر این باور است که حتی در سال‌های اولیه زندگی، کودکان بدون در نظر گرفتن پیشینه، تجربیات و سن، توانایی و شایستگی بالایی دارند.

کودکان، یادگیرندگان فعال و خودانگیخته ای هستند که مشتاق درک دنیایی هستند که در آن زندگی می کنند و زمانی که از طریق تعاملات بزرگسالان حمایت شوند، به بهترین شکل یاد می گیرند.

«یک پیش دبستانی درجه یک معلمانی دارد که اهمیت هنر را درک می کنند»

خلاقیت و نوآوری

سوالات اساسی در انتخاب بهترین پیش دبستانی :

1. میزان تأثیر معلمان بر کودکان به چه اندازه است ؟
2. میزان همکاری و انگیزه فرزندتان در پروژه های تیمی به چه اندازه است ؟
3. وقتی فرزندانتان فعالیت های درسی خود را انجام می‌دهند، آیا آن را به عنوان نشانه مثبتی از یادگیری و پیشرفت تحصیلی تفسیر می‌کنید؟
4. وقتی فرزندتان در حال بازی هستند، آیا فکر می‌کنید که تا حد زیادی اتلاف وقت است که بهتر است برای دریافت آموزش از معلم صرف شود؟
5. آیا پیش دبستانی را در درجه اول وسیله ای برای آماده سازی تحصیلی فرزندتان برای مدرسه می بینید؟

اگر پاسخ شما به هر یک یا همه این سؤالات مثبت است، در تعیین اینکه چه چیزی یک پیش دبستانی با کیفیت بالا را تشکیل می دهد، در مسیر درستی قرار نگرفته اید. مانند بسیاری از والدین امروزی، شما هم فکر می کنید که کلاس درس بزرگسال محور بر کلاس درس کودک محور برتری دارد. آنچه شما به عنوان نشانه‌های برتری تعبیر می‌کنید، در واقع برعکس آن چیزی است که اکثر محققان در آموزش دوران کودکی توصیه می‌کنند.
در نتیجه، بهترین پیش دبستانی پسرانه باید دارای ویژگی های زیر باشد :

کودکان به خلق آثار هنری تشویق می شوند اما هرگز مجبور نمی شوند. اگر آنها درگیر فعالیت دیگری هستند (ساختن، سه چرخه سواری، اجرای نمایش عروسکی)، مجبور نیستند این کار را رها کنند زیرا معلم آنها را برای انجام یک پروژه هنری فرا می خواند.

مربیان با تجربه و آگاه به آموزش کودگان باشند.او می‌داند که کودکانی که می‌توانند صداها را در کلمات بشنوند و تشخیص دهند، به احتمال زیاد به خوانندگان شایسته تبدیل می‌شوند. مربی آن را به شیوه ای سرگرم کننده، بازیگوشانه و ارگانیک با شعر، آهنگ، قافیه و بازی ارائه می دهد.
بچه ها درس را با کاوش می آموزند. کودکان به طیف گسترده ای از موارد درسی به راحتی می توانند دسترسی داشته باشند. آنها فرصت های زیادی برای استفاده از آنها در فعالیت های گروهی کوچک و دوره های بازی آزاد دارند. معلم با طرح سؤالات یادگیری آنها را هدایت می کند. بنابراین، کودکان آن را بخشی معنادار از دنیای واقعی می دانند.

مربی الگوی رفتار اجتماعی است. وقتی مهربانی، شکیبایی، شفقت و کمک را از خود نشان می‌دهد، عملکرد او بلندتر از کلمات است. او به کودکان کمک می کند تا رفتارهای اجتماعی را ایجاد کنند: استفاده از کلمات برای حل تعارضات، کار با هم به عنوان یک تیم برای ساختن و خلق کردن و به اشتراک گذاشتن اسباب بازی ها و مواد.

مربی به کودکان کمک می کند تا بفهمند ارتباط غیرکلامی چیست. او به آنها اطلاع می دهد که چگونه افکار خود را با حالات صورت و زبان بدن و همچنین کلمات منتقل می کنیم.

مربی رشد کودک را درک می کند. او می داند که کودکان در حال انتقال بزرگی از بازی موازی به بازی مشارکتی هستند. او هر روز یک ساعت یا بیشتر به آنها بازی رایگان بدون وقفه می دهد تا مهارت های اجتماعی را ارتقا دهد. کودکان هر روز در فضای پیش دبستانی بازی می کنند. زمان بازی هرگز کوتاه نمی شود. هرگز به عنوان مجازات دریغ نمی شود. معلم دانش‌آموزان را تشویق می‌کند تا بازی‌ها و قوانین خود را بسازند، دوره‌های موانع راه‌اندازی کنند و از تخیلات خود استفاده کنند.

بیشتر یادگیری در طول فعالیت های گروهی کوچک صورت می گیرد. معلم می داند که آموزش کل گروه محدودیت هایی دارد و باید مختصر باشد. فعالیت های گروه کوچک شامل پروژه های یادگیری مشارکتی و همچنین اکتشاف مستقل است. بچه ها از یکدیگر یاد می گیرند و با انجام دادن یاد می گیرند.
مربیان فعالیت هایی که در پیش دبستانی انجام می شود با علاقه بالا، کنجکاوی و اکتشاف کودکان را تقویت می کنند. مربی به عنوان یک تسهیل کننده عمل می کند. او سؤالات زیادی می پرسد، به خصوص سؤالاتی که با چگونه شروع می شوند: چگونه می توانید آن را بزرگتر کنید؟ چگونه می توانید از آن به گونه ای استفاده کنید که در نظر گرفته نشده است؟ چگونه می توانید آن را متقارن کنید؟
معلم موارد و فعالیت هایی را اضافه می کند که علایق منحصر به فرد کودکان را جلب می کند. اگر کودکی به دایناسورها علاقه مند باشد، دایناسورها را از بین می برد. اگر کودکی به آهنربا علاقه مند باشد، آهن ربا را خاموش می کند.

بهترین پیش دبستانی پسرانه

همیشه موارد و فعالیت هایی وجود دارند که باعث رشد حرکتی کودکان می شوند. بنابراین، کودکان با شروع مدرسه ابتدایی آماده خواهند بود که مداد را به درستی در دست بگیرند. خمیر بازی برای فشردن، برچسب و مهر برای ایجاد، مهره به رشته، تخته گیره برای تزئین و لگو برای ساخت وجود دارد.
طراحی باید هوشمند باشد : طراحی برنامه درسی پیش دبستانی باید هوشمندانه باشد تا شیوه سرگرم کننده، انجام فعالیت ها کودک را هیجان زده کند. وقتی کودک هیجان زده است، طبیعتاً سریعتر نیز یاد می گیرد.

فضای کلاس و طراحی باید مفرح باشد. کلاسی که برای یادگیری مساعد است، باید احساس شادی و دوستانه داشته باشد و حول محورهای تمرکز واضح طراحی شود تا فعالیت های متنوعی را ارائه دهند.

برنامه درسی باید با مهارت های پایه شروع شود .برنامه درسی پیش دبستانی باید از ابتدا با مهارت های اساسی شروع شود. همه چیز باید با شناسایی اشیا، اشکال و رنگ ها شروع شود. از طریق اشیا، مدل ها، تصاویر یا تصاویر روی صفحه، بچه ها را با دنیای واقعی اطراف آشنا کنید. پس از انجام این کار، معلمان بر بخش انجمن تمرکز می کنند.

در این مقاله سعی کردیم آنچه را والدین برای انتخاب بهترین مدرسه پیش‌دبستانی پسرانه باید بدانند بررسی کنیم. در پایان می توان گفت بهترین مدرسه پیش دبستانی پسرانه نگرش تمامی موارد و ویژگی های ذکر شده را برای فرزندان شما فراهم کرده است .

بهترین پیش دبستانی پسرانه تهران را چگونه بشناسیم؟ چه معیارهای دارد؟
والدین نگرانی و دغدغه های زیادی برای انتخاب بهترین پیش دبستانی دارند چون آموزش رسمی برای هر دانش آموزی در ایران از اول ابتدایی شروع می شود. یک کلاس اولی در دبستان با نگارش، فارسی، ریاضی، علوم و قرآن آشنا می شود. اما این سوال پیش می آید که آیا کودکان برای این آموزش ها آمادگی دارند؟ آیا می توانند چندین ساعت دور از والدین بمانند؟ قادر به شناخت و پیروی از قوانین و مقررات مدرسه هستند؟ و… . وجود دوره‌ی پیش دبستانی به این علت است که کودک مهارت های گوناگون را جهت آماده شدن برای ورود در مقطع ابتدایی ببیند. در این مقاله قصد داریم بهترین پیش دبستانی پسرانه تهران را معرفی کنیم و به بررسی ویژگی های آن بپردازیم. پس با ما همراه باشید تا دیگر نگران انتخاب پیش دبستانی برای فرزندتان نباشید.

آیا دوره پیش دبستانی اجباری است؟

پاسخ این سوال خیر است و والدین با اختیار کودک خود را ثبت نام می کنند. اما باید به این نکته دقت کرد که طی کردن این دوره تاثیر به سزایی در رشد اجتماعی و موفقیت کودک در سال های اول تحصیل دارد. بنابراین خانواده ها نباید از این دوره غافل شوند.
طبق آمار در کشورهای پیشرفته بیش از 70 درصد از کودکان به مراکز پیش دبستانی می‌روند. این در حالی است که در ایران تنها 8 درصد از کودکان قبل از ورود به مدرسه در پیش دبستانی حضور دارند. طبق نظر مشاوران و کارشناسان علوم تربیتی، شخصیت اصلی هر انسانی در همان چهار سال اول زندگی شکل می گیرد. وجود آموزش ها و روش های تربیتی درست به رشد فرزندان کمک شایانی می کند.

مزیت های دوره ی پیش دبستانی

طبق تحقیقات انجام شده ذهن کودکان در سن چهار سالگی از تحرک فکری بالایی برخوردار است و توانایی بیشتری برای درک و آموزش مفاهیم دارد. بر همین اساس بیشتر کارشناسان علوم تربیتی و سیاست گذاران در امر آموزش، بر روی آموزش و مهارت آموزی در این دوره تاکید می کنند. این دوره‌ی دو ساله مناسب کودکان 4 تا 6 سال است. از مزیت های ثبت نام در بهترین پیش دبستانی پسرانه تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد.
رشد عقلانی، اجتماعی، کلامی، جسمی و حرکتی کودک را افزایش می دهد.

کودک را برای خواندن و نوشتن در سال اول تحصیل آماده می کند.
کار گروهی و تعامل و همکاری را با محیط و اطرافیان را می آموزد.
انظباط فکری و حس مسولیت پذیری را در کودک بالا می برد.
انجام بازی های گروهی به پرورش خلاقیت و قدرت تمرکز و شکوفایی استعدادها کمک کند.
مهارت های جسمی- فیزیکی کودک بهبود می یابد.
زبان مادری، زبان دوم و ریاضی در کودک آغاز و تقویت می شود.

پیش دبستانی پلی برای آماده کردن کودکان

محتوای دروس پیش دبستانی

دوره ی پیش دبستانی شامل دو دوره‌ی پیش دبستانی یک و پیش دبستانی دو است. در دوره‌ی یک بیشتر مفاهیم آموزشی نقاشی، شعر خوانی، قصه گویی و … است. البته در بهترین پیش دبستانی پسرانه منطقه 1 تهران علاوه بر این ها، آموزش های دیگری نیز داده می شود. اما دوره‌ی پیش دبستانی دو، شامل آموزش های مقدماتی برای کلاس اول است و صدا و آواها، مفاهیم اولیه ریاضی، اعداد، ساعت، مهارت نوشتن و… به کودکان آموزش داده می شود. در این دوره ها کودک با آموزش غیر مستقیم، در قالب بازی، نقاشی، کاردستی و … با مهارت های زندگی آشنا می شود. همچنین مفاهیم اولیه‌ی علوم و ریاضی و سرمشق نویسی را با بازی و خلاقیت به کودکان می آموزند.

معیارهای بهترین پیش دبستانی پسرانه تهران

برای پیدا کردن بهترین پیش دبستانی پسرانه تهران باید شما والدین گرامی یک لیست از خواسته ها و نیاز های فرزندتان تهیه کنید. با بزرگ شدن فرزندان دغدغه و مسوولیت والدین نیز روز به روز افزایش می یابد. یکی از نگرانی های اساسی، مرحله‌ی انتخاب پیش دبستانی است، چون کودک در این دوران، اولین تجربه‌ی دوری از محیط خانه را امتحان می کند. در گذشته والدین برای انتخاب پیش دبستانی وقت آنچنانی نمی گذاشتند و کودک را در نزدیکترین مرکز به محل زندگی ثبت نام می کردند. اما امروزه با وجود پیش دبستان های مختلف و خدمات گوناگون آنها، هر پدر و مادری تلاش می کند تا بهترین انتخاب را برای فرزندش داشته باشد. عوامل زیادی می تواند در این بهترین شدن موثر باشد که ما در این قسمت آنها را به شما معرفی می کنیم.

محیط آرام، تمیز، ایمن و جذاب:

یکی از عوامل برای بهترین شدن یک پیش دبستانی، فضای مناسب کلاس ها، محیط ایمن شده و طراحی جذاب متناسب با سن کودک است. فضای کلاس باید دارای نور کافی باشد و سرویس بهداشتی و محیط تمیزی داشته باشد.

کادر مدیریتی و مربی ماهر:

هیچ فرقی نمی کند که شما به دنبال بهترین پیش دبستانی پسرانه تهران یا بهترین پیش دبستانی دخترانه تهران باشید؛ وجود یک مدیر توانا و مربی کاربلد و ماهر در ارتباط با کودکان، خیال شما را راحت می کند که فرزند شما در یک محیط عالی رشد می کند.

امکانات حمل و نقل مناسب:

قبل از انتخاب پیش دبستانی دخترانه یا پسرانه باید مسیر رسیدن به آن را بررسی کنید. وجود یک مرکز در محدوده‌ی منزل شما یا یک پیش دبستانی که دارای امکان حمل و نقل مناسبی باشد و دسترسی به آن آسان باشد بسیار مهم است. زیرا از ماندن هر روزه و سپری کردن ساعت های عمرتان در ترافیک جلوگیری می کند.

سیستم آموزشی کامل از پیش دبستانی تا مقطع دبیرستان:

برخی از بهترین مدارس تهران یک برنامه‌ی منسجم دارند، که کودک را در یک فضای تحصیلی مناسب قرار می دهند. این مدارس از همان اول آموزش هایی اصولی و اساسی را برای دانش آموزان تدارک می بینند و شما والدین گرامی دیگر دغدغه تعویض سیستم های آموزشی را ندارید.

فضای مناسب آموزشی

وجود کلاس های فوق برنامه:

کلاس های کامپیوتر، نقاشی ، زبان ، موسیقی و مهارت های زندگی، باید متناسب با سن کودک باشد و به علاقه‌ی کودک برای حضور در این کلاس ها توجه شود.

امکانات ورزشی، رفاهی و آموزشی:

از دیگر عوامل برای شناخت بهترین پیش دبستانی می توان به وجود امکانات رفاهی و ورزشی اشاره کرد. بهترین پیش دبستانی پسرانه تهران منطقه 1 باید دارای تجهیزات و فضای بازی، اسباب بازی های متنوع، تجهیزات صوتی و تصویری، کتابخانه و….. باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

advanced divider

فهرست مطالب

صفحات برتر

آخرین مطالب

به مجله وب سایت مجموعه مدارس نگرش خوش آمدید.

راه های ارتباطی